Renkleri Öğrenelim Android Uygulaması

Renkleri Öğrenelim, Çeşitli obje, hayvan, meyve ve çizgi film kahramanlarının aynı renkteki resimleriyle; çocuğunuz hem görsel hem de işitsel olarak renkleri artık daha kolay öğrenecek. Çocuğunuz, renkleri görüp isimlerini Türkçe, İngilizce ve Fransızca olarak okuyabilecektir. Çocuklarınız Renkleri Öğrenelim oyunuyla renkleri kolay bir şekilde öğrenecek, öğrenirken de eğlenecektir.

Küçük çocuklar genellikle renkleri tanımlandırmada zorluk çekmektedir. Beş yaş ve altındaki bir çocuk için renkler arasındaki görsel farklılıkları ayırt etmek oldukça önemlidir. Bu oyun çocuklara yalnızca renklerini öğretmekle kalmayıp aynı zamanda bu renkleri nesnelerle pekiştirmesini sağlar.

Renkleri Öğrenelim uygulamasında 12 farklı renk tanıtılmaktadır. Bu renkler kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, mor, pembe, kahverengi, beyaz, gri,turkuaz ve siyahtır. Bu renklere ait örnek nesnelerde verilerek çocukların renkleri hem duyarak hem de görerek öğrenmeleri sağlanmaktadır.

Oyun kısmında çocukların ismi söylenen rengin ait olduğu nesneyi bulmaları istenmektedir. Başarılı olan her bulma işleminden sonra çocuk güzel sözlerle ödüllendirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir